Pamiatky v Turíne

Turín, rovnako ako ostatné talianske mestá, je pre turistov veľkým lákadlom. Taliansko to nejako na dovolenkárov a cestovateľov skrátka vie. Krajina je atraktívna najmä pre svoju klímu, atmosféru či jedinečnú kuchyňu. Turín sa do popredia záujmu dostal aj nedávno. V roku 2006 sa v tomto meste konali zimné olympijské hry.

Turín je známy aj tým, že sa tu nachádza plátno spájané s Ježišom. Či je to pravda, alebo omyl, je zložité dokázať. Samozrejmosťou je však fakt, že  mestu dali výraznú pečať Vikingovia a najmä Rímska ríša. Turín láka ročne státisíce turistov. Hodnotné sú aj pamiatky v Turíne. Niekoľko z nich sa dokonca nachádza na Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Ide o niekoľko starých kráľovských rezidenčných budov, ktoré sa zapísané na zozname spoločne.

Katedrála svätého Jána Krstiteľa je známa tým, že cirkev v nej opatruje slávne turínske plátno. Turisti však môžu zabudnúť na to, že by si toto plátno pozreli na vlastné oči. Cirkev ho ukazuje veľmi zriedka. V katedrále je vystavená jeho kópia.

Neďaleko tejto katedrály sa nachádza kráľovský palác Savojovcov. Počas olympijských hier v roku 2006 sa medaily odovzdávali na námestí pred týmto palácom. Kúsok od tohto paláca nájdete kostol svätého Lorenza, ktorý vo svojich útrobách zaujímavé maľby.

Pre taliansku históriu má význam palác Carignano. Po zjednotení talianska bol Turín hlavným mestom a v paláci Carignano sídlil parlament.

840485_the_sculpture_of_the_tower_in_turin

Objednať ubytovanie v Turíne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z množstva hotelov, hostelov a penziónov. Pohodlná a jednoduchá rezervácia. Garancia najnižšej ceny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>